Záber sledujeme na pohybe veľmi jemnej farebnej špičky. Tie bývajú dodávané spolu s prútom v niekoľkých kusoch a kategóriách (ultra light, light, medium, heavy...). S feedrovým prútom môžete loviť malé belice až po trofejné kapry či dokonca dravce. Feedrové prúty rozdeľujeme do niekoľkých základných kategórii. Aj feedrové prúty sa vyrábajú ako dvojdielne, trojdielne či dokonca teleskopické. Obľúbené a predávané dĺžky sú 360 cm, 390 cm alebo 420 cm.
Ďelenie feedrovania, resp. feeder prútov môže byť aj podľa záťaže
Light feeder
Ľahký feedrový prút sa hodí na lov menších rýb na menších revíroch. Nahadzovacia gramáž býva spravidla nižšia, do cca. 90 gramov.
Medium feeder
Stredne ťažký feeder je vhodný na väčšie revíry a zdolávanie väčších rýb. Vďaka väčšej gramáži prúta môžete nahodiť väčšie množstvo návnady alebo nahodiť ďalej. Vrhacia záťaž býva do cca. 120 g.
Heavy feeder
S pomocou ťažkého feedrového prúta nie je problém úspešne loviť najväčšie kapry na veľkých riekach a jazerách. Môžete nahadzovať veľké a ťažké košíky s krmivom a pripraviť si tak efektívne kŕmne miesto. Aj tieto ťažké prúty však majú citlivé špičky, vďaka ktorým spozorujete aj ten najjemnejší záber. To znamená, že pokojne môžete loviť aj menšie ryby, pôžitok zo zdolávania však bude menší.
Method feeder prúty
Technika method feeder spočíva v love so špeciálnym typom krmítka a mierne hutnejšou nástrahou. Chytá sa s nástrahou obvykle mimo háčika a je to taká „polcesta“ ku klasickej kaprárine. Spravidla je method feeder určený na väčšie ryby. Záber sa spravidla nedostavuje tak skoro ako s klasickou technikou, očakávame však väčší úlovok. Prúty sú skôr dlhšie a tuhšie s rôznorodou gramážou (cca 90-200 g) Pomocou koncovej zostavy „method“ však môžete loviť aj s klasickým feedrovým prútom!
Skryť text